نام کاربری:  
گذرواژه‌:     

خوش آمدید , برای استفاده از امکانات انجمن باید عضو باشید.پس همین حالا برای عضویت اینجا کلیک کنید

مرورگر شما اپرا می باشد.
مرورگر شما با این سایت سازگار نیست پس بهتر است از مرورگر فایرفاکس برای بهترین نمایش این وب استفاده کنید.

Mozilla FireFox new version (English) ورژن آخر مرورگر فایرفاکس (پارسی)
اطلاعیه های سایت
اطلاعیه ها آموزش های کاربردی موضوعات مهم

وضعیت سرورها
برچسب ها: ساخت, Hammer, برای, کانتر,
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

رتبه موضوع:
  • 66 رای - 3.09 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[آموزش] ساخت مپ با Hammer برای کانتر 1.6
نویسنده پیام
کاربر نیمه فعال

کاربر سایت

وضعيت : آفلاین
اعتبار: 70
دلنوشته من ?!?!Who am I
حالت من

ارسال: #1
Rainbow ساخت مپ با Hammer برای کانتر 1.6
خوب سلام دوستان

توی این تاپیک بهتون آموزش کامل ساخت مپ (نقشه) برای کانتر 1.6 رو میدم.
چون متاسفانه احسان عزیز آموزشش رو ادامه نداد
لینک مطلب احسان: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همه آموزش رو یکجا نمیدم ولی سعی میکنم زود به زود آموزش هارو ادامه بدم.
دوستان اگه مشکل یا سوالی داشتید توی همین تاپیک مطرح کنین یا میتونید پ.خ (پیام خصوصی) بدین.

خوووب از اولِ اول شروع میکنیم
کامپیوترتونو روشن کنید Nagoo mfef (11)
خخخ شوخی کردم یکم فضا عوض شه Nagoo mfef (11)

خوب بریم سراغه اولین قدممون در مپ سازی

قدم اول: دانلود و نصب برنامه Hammer

خوب برنامه ای که قراره باهاش مپ بسازیم، برنامه Hammer هست و تقریبا همه مپ های کانتر 1.6 توسط این برنامه ساخته شده.

ما برای ساخت مپ های ساده فقط و فقط به همین برنامه نیاز داریم و هیچ نیازی به برنامه های اضافی نیست (به جز یک فایل که در پایین لینکش قرار داده شده).

حالا برنامه دانلود میکنیم.

خب دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 - دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

/ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب حالا وقته نصب برنامه ست. تند-تند Next بزنین تا نصب بشه Nagoo mfef (11)

خب جایی که برنامه رو نصب میکنین به خودتون بستگی داره. همینطور بهتره یک جایی بنصبیدش که دم دست باشه.

خوب نصب برنامه تموم شد، حالا برید توی فولدر hammer_3.5_en_update. یک فایل hammer.exe هست که باید جایی که Hammer رو نصب کردید کپی کنید و گزینه Copy and Replace رو انتخاب کنین.
خوووب نصب برنامه تموم شد. به قوله احسان 40% کار حله پوزخند حالا یک نفس عمیق بکشید Nagoo mfef (11)

قدم دوم: کانفیگ (تنظیم) کردن برنامه

خب میریم سراغه قدم دوم. قدم خیلی مهم ولی خیلی آسونیه. خوب توی این قسمت اسکرین شات میذارم تا آموزش کامل تر بشه.

خوب برنامه رو اجرا کنین. حالا یک پیام میاد شمام No رو بزنین. خووب حالا یک پنجره تنظیم میاد:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حالا وقته تنظیم کردنه:

تب Game Configurations

1- توی قسمت Configuration دکمه Edit رو بزنین و بعد Add. حالا یک اسم بنویسید مثه counter-strike یا cs یا هرچیز دیگه ای. حالا اوکی کنین و بعد Close رو بزنین.

ویرایش شده:

2- دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و توی فولدر Valve Hammer Editor\fgd\counter-strike کپی کنید.
خب حالا توی قسمت Game Data files دکمه Add رو بزنین و همین فایل که دانلود کردین رو از همون آدرس که گفته شد انتخاب کنین.

3- توی قسمت Texture format، گزینه WAD3 (HalfLife / TCP رو انتخاب کنین. گزینه HalfLife / TCP رو برای Map Type انتخاب کنین.

4- این قسمت زیاد مهم نیست ولی پیشنهاد میکنم برای Default Pointentity Class، گزینه info_player_start رو انتخاب کنین. اون یکی کناریشم که زیاد مهم نیس هرچی گذاشتین خنده
5- خوب میرسیم به قسمت Game Executeable Directory. خوب توی این قسمت گزینه Browse رو بزنین و جایی که بازی رو نصب کردین رو انتخاب کنین.
مثلا من خودم این آدرس بازی رو نصبیدم: C:\Program Files\Counter-Strike 1.6

6- قسمت Mod Directory رو خالی بذارین. 
7- خوب این قسمتم که باید فولدر Valve که توی محل نصب بازیتون هست رو انتخاب کنین.
مثلا ماله من این آدرسه: C:\Program Files\Counter-Strike 1.6\valve
8- قسمت RMF Directory چندان مهم نیست. میتونید جایی که میخواید مپ هاتون سیو بشَن رو انتخاب کنین.

خوبه. بیشتره مراحل کانفیگ کردن رو انجام دادین. حالا فقط یک مرحله دیگه تا کانفیگ کردن کامل برنامه مونده.
تصویر زیر این تب رو نشون میده:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تب Build Programs

1- توی قسمت Game Executable باید فایل اجرایی کانتر (hl.exe) رو انتخاب کنین.
برای من این آدرس: C:\Program Files\Counter-Strike 1.6\hl.exe

2- قسمت CSG Executable. باید فایل qcsg.exe رو از فولدر tools توی محل نصب hammer انتخاب کنین.
واسه من این آدرس: C:\Program Files\Counter-Strike 1.6\qcsg.exe

3- BSP Executable. این قسمت دقیقا شبیه قسمت بالایه. ولی فرقش اینه که باید فایل qbsp2.exe رو انتخاب کنین.

4- VIS Executable. فایل Vis.exe رو مثل مرحله بالا انتخاب کنین.

5- RAD Executable. این قسمت رو هم مثل بالا ولی باید فایل qrad.exe رو انتخاب کنین.

6- خوب قسمت Place Compiled maps in this directory قسمت مهمیه. اینجا انتخاب میکنین که مپ هاتون کجا ساخته بشن. مثلا میتونید توی این آدرس بذارید:
C:\Program Files\Counter-Strike 1.6\cstrike\maps

اینجوری مپ های ساخته شده توی فولدر مپ های کانتر ذخیره میشن و اینجوری راحت میتونید ازشون استفاده کنین.
البته من خودم توی این آدرس گذاشتم:
Valve Hammer Editor\TERMINATE

این نکته مدنظرتون باشه که ما فقط فایل bsp. مپ رو برای اجرا کردنش توی کانتر نیاز داریم.

تصویر زیر تنظیمات این تب رو نشون میده:

تب Textures

این تب مهمیه. توی این تب میتونید Texture های مپ رو وارد کنید. واسه اینکه بدونید Texture چیه به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 مراجعه کنید
خوب با دکمه Add WAD میتونید تکسچرهاتون رو اضافه کنید. من پیشنهادم تکسچر های خوده کانتره.
فعلا پیشنهاد میکنم این دوتا تکسچر رو اضافه کنید:

C:\Program Files\Counter-Strike 1.6\cstrike\cstrike.wad
C:\Program Files\Counter-Strike 1.6\cstrike\cs_dust.wad

اینجوری میتونید توی مپتون از تکسچرهای مپ de_dust و تسکچرهای دیفالت کانتر استفاده کنید.
درآینده بیشتر درمورده تکسچرها میخونید.

این تنظیمات رو بعدا میتونید تغییر بدید.

خوب حالا دکمه OK رو بزنین.
حالا Hammer شما 100% کانفیگ شده ست.
خوب برید یکم استراحت کنین یا فیلم نگا کنین یا هرچیزه دیگه ای که سرحالتون میاره ((asal-0069)) (23)

درآینده آموزش ساخت مپ ساده برای پابلیک یا Aim-Awp رو میذارم.

اگه مشکلی داشتین حتما همینجا مطرح کنین یا بهم پ.خ بدین

اگر از این آموزش راضی بودین میتونین دکمه تشکر رو بزنین یا بهم اعتبار بدین (که از این لطفتون صمیمانه ممنونم)

موفق باشید

قسمت GameDataFiles در بالا ویرایش شد. با تشکر از دوست عزیز احسان که فایل درست رو در آموزششون قرار داده بودند.
امضای AmirrezASe7eN
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۲۱-۱۳۹۴ ۱۱:۰۳ عصر، توسط AmirrezASe7eN. دلیل ویرایش : )
۵-۱۷-۱۳۹۴ ۱۱:۰۲ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
کاربر نیمه فعال

کاربر سایت

دلنوشته من ?!?!Who am I
حالت من

ارسال: #2
RE: ساخت مپ با Hammer برای کانتر 1.6
خوب دوستان
یک ماه پیش بود که آموزشو شروع کردم
حالا قسمت دوم رو آموزش میدم
ولی قول میدم این دفه دیگه زود به زود آموزش هارو قرار بدم
متاسفانه به دلیل یک سری مشکلات (محدودیت واسه قراردادن عکس بیشتر از 10 تا) مجبورم آموزش هارو توی پست های بیشتری بدم.
توی پست قبلی روی همه عکسا واترمارک گذاشتم که باعث میشد عکس ها خوب دیده نشن. حالا روی عکسای این پست واترمارک قرار نمیدم تا مشکلی نباشه.
اینقدم تشکرها کمه که آدم دلسرد میشه ((asal-0069)) (19)
توی آموزش قبل یاد گرفتیم که همر رو کانفیگ کنیم. و تا وقتی همر رو حذف نکردین نیازی به کانفیگ دوباره نیست.
---------------------------------------------------------

خوب حالا ما باید یک مپ جدید بسازیم. واسه این کار از منوی file ( فیل نه فایل =)) :| ) گزینه new رو انتخاب میکنیم.

حالا یک پنجره باز میشه که محیط کارتونه. 4 تا نمای مختلف داره که توی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 عکس مشخص شدن.
حالا باید روی گزینه Camera کلیک کنین (توی عکس پایین مشخص شده) و گزینه 3D Textured رو بزنید تا مپ رو به صورت 3بعدی و تکسچر ( نه این کلمه ربطی به شعر نداره :| ) شده ببینین.

خب حالا با خودتون بگین که میخواین دقیقا چه مپی بسازین. مپتونو تو ذهنتون مجسم کنین. فک کنین چه شکلی باشه قشنگ تر میشه. مثل مپ de_dust؟ یا cs_office؟ یا ؟! خوب اینجاش به سلیقه خودتون بستگی داره. البته این قسمت هارو میتونید بارها تغییر بدید.

از منوی Tools گزینه Options و بزنین.

حالااا برین توی تب Textures. واسه اضافه کردن تکسچر (همون رنگ و استایل مپمون) باید گزینه Add WAD رو بزنین و فایل WAD (فایل دارای تکسچر) که مدنظرتونه رو اضافه کنین. این فایل هارو میتونین توی فولدر cstrike در محل نصب بازی پیدا کنین. مثلا اگه میخواید تکسچرهای مپ cs_office رو وارد کنین باید از این مسیر وارد کنین:

mahale nasbe counter/cstrike/cs_office.wad

ولی من میخوام تکسچرهای مپ داست رو اضافه کنم پس از این مسیر انتخابش میکنم:
mahale nasbe counter/cstrike/cs_dust.wad

میتونین چندتا تکسچر انتخاب کنین و همشونو توی مپتون بکار ببرین!!
خوب حالا اوکی کنین.

خوب حالا وقت هیجان انگیزه کارمون میرسه. حالا باید مپو بسازیم! خوب اول از همه باید تکسچر که میخواین باهاش مپو بسازیم رو انتخاب کنیم.
واسه اینکار از قسمت سمت راسته صفحه گزینه Browse رو انتخاب کنین

حالا یک پنجره باز میشه که تکسچرهای انتخابیتون توش هست.

یکیو انتخاب کنین دیگه (با هرکدوم که میخواین الان مپ بسازین). میتونین بعدا باز عوض کنین تکسچرتونو.

خوب حالا با استفاده از ابزار Block Tool ( با این آیکـــون: İmage  ) توی قسمت top x/y یک مربع یا مستطیل (مسطتیل؟ مسططیل؟) بکشین و دکمه Enter رو بزنین. خوب این قراره زمین مپ شما باشه. با استفاده از ابزار Camera Tool ( با این آیکـــون: İmage  ) میتونید در قسمت Camera حرکت کنید (کلیک رو نگه دارید و با دکمه های W,A,S,D چپ و راست برید مثل کانتر).

اینم از این
توی آموزش های بعدی بهتون یاد میدم چطوری دیوارهاشم درست کنین (گرچه نیاز به آموزشم نداره) و چطوری Spawn (محل ظاهر شدن پلیر) درست کنید.
خوب دیگه
امیدوارم خوشتون اومده باشه
اگه خوشتون اومده میتونین دکمه تشکرو بزنین ( ازتون هیچی کم نمیشه فقط 2 ثانیه وقت میگیره) یا میتونین اعتبار بدین که کلا نشونه لطفتونه نسبت به من
موفق باشین
امضای AmirrezASe7eN
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۲۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۴ عصر، توسط AmirrezASe7eN. دلیل ویرایش : )
۶-۲۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۳ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
کاربر نیمه فعال

کاربر سایت

دلنوشته من ?!?!Who am I
حالت من

ارسال: #3
سلام
واقعا خوشحالم که اینقد خوب استقبال کردین
اصن عادم حال میکنه
ایشالا که ی روز واسه مپای بچه های پارس استرایک rtv بدیم :X
خوب این پست ادامه پست قبلیه
اول پست قبلی رو بخونین بعد بیاین سراغه این یکی
همونطور که توی پست قبلی هم گفتم به خاطر محدودیت گذاشتن عکس بیشتر از 10 تا توی یک پست، مجبورم آموزش ها رو توی پست های جدا آموزش بدم.
من چن روز نیستم.. واسه همین تا چن روز شایدم 1 هفته نتونم آموزش رو ادامه بدم
مدرسه های لعنتیم =)) که داره شروع میشه ولی خوب me که درس نمیخونم آموزش رو واستون ادامه میدم D;
عکس ها رو مثل پست های قبل مجبورم با فرمت JPG ذخیره کنم چون درغیر این صورت حجم عکس ها زیادتر میشد ولی با کیفیت تر بود.. ولی بازم خوبه زیادم بد نشده.
خوب بریم سراغه آموزش
توی این آموزش یاد میگیرین که چطوری Spawn (محل ظاهرشدن پلیرها) رو توی مپتون قرار بدین.

خوب همینطور که توی عکسه زیر میبینین با استفاده از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک دیوار برای مپمون درست میکنیم.

و دیوار دوم..

İmage

و دو تا دیوار آخری..

حالا یک سقف خوشگلم واسه مپمون میذاریم D;

یوهوووو.. حالا یک مکعب توخالی درست کردیم! دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
D;

حالا وقتشه که Spawn های پلیرها رو بذاریم. اول CT رو میذاریم چون شیک تره بعدم اروپایی هستن معمولا ( نژاد پرستی D; )
خوب واسه اینکار از ابزار Entity Tool (این شکلیه İmage ) که یکی از مهم ترین ابزارهای ساخت مپ هست استفاده میکنیم. واسه اینکار روی آیکـــونش کلیک میکنیم و جایی که میخوایم یک پلیر CT وارد مپ بشه کلیک میکنیم و Enter رو میزنیم. واسه جایگذاری دقیقش میتونید کلید ALT رو نگه دارین و جایی که دقیقا میخواید باشه رو انتخاب کنین. هنوز مونده..

خوب حالا روش کلیک میکنیم و کلید ALT + Enter رو میزنیم. این صفحه باز میشه: 

حالا واسه قسمت Class باید گزینه info_player_start رو انتخاب کنین. این به این معنیه که اینجا CT ظاهر میشه.
خوب حالا مپمون فقط واسه 1 CT جا داره. واسه اینکه بیشتر بشه باید بازم از Entity Tool استفاده کنین. مثلا 

خوب حالا میخوایم اونور مپ Spawn های تروریست هارو قرار بدیم. واسه اینکار از Entity Tool کمک میگیریم و با استفاده از کلیدهای ALT + Enter تنظیماتش رو باز میکنیم. حالا واسه اینکه به همر بفهمونیم که اینجا قراره جایی باشه که تروریست ها وارد بازی بشن، باید توی قسمت Class گزینه info_player_deathmatch رو انتخاب کنین.

همونطور که در بالا گفته شد، اگه میخواید مپتون 10 تا جا واسه تروریست ها داشته باشه باید 10 تا جا رو با Entity Tool مشخص کنین و بذارینش روی info_player_deathmatch تا معلوم بشه که اینجا قراره CT Spawn باشه. 

مثلا من تو این مپ واسه تروریست ها 4 تا Spawn گذاشتم و واسه CT هم 4 تا. پس اینجوری مپ 4vs4 میشه و حداکثر پلیرهای مپ 8 تا میشن.

امیدوارم قابل فهم توضیح داده باشم. اگه اینکارارو یاد گرفتین دیگه کل مپ سازی دستتونه. منم این مپمو یکم تزئین کردم - توش مکعب ساختم و با تکسچرهای جعبه رنگ کردمشون.. اینجوری مثل خیلی از مپ ها، پلیرها جا برای پناه گرفتن دارن.
عکس از این مپش:

اینم از این! یک مپ خیلی خیلی ساده ساختیم.
حالا میخوایم این مپ رو Save کنیم تا بعدا باز روش کار کنیم. واسه اینکار از منوی File گزینه Save رو بزنین و بعدش جایی که میخواین مپتون ذخیره بشه رو انتخاب کنین. واسه ذخیره مپ در قسمت Save as type رو روی Game Maps (*.map)f قرار بدین و آخر اسم مپتون یک map. اضافه کنین. این اسمی که واسش انتخاب میکنین قراره اسم نهایی مپتون باشه. مثلا اسم مپ من قراره pars-strike باشه.

این فایل map. رو نمیتونین توی کانتر اجرا کنین. واسه اینکار به فایل bsp. مپتون نیاز دارین که در پست های آینده بهتون آموزش میدم چطور این فایل رو استخراج کنیم.

خوب این آموزشم تموم شد
اگه خوشتون اومده میتونین دکمه تشکر رو بزنین (که از این لطفتون ممنونم).
میتونین بهم اعتبارم بدین که بازم خیلی لطف میکنین :*
در پست آینده بهتون یاد میدم که چطور توی مپتون روی زمین گان (اسلحه) بذارید و چطور یک نردبون توی مپتون قرار بدید
بازم از همتون ممنونم

قبلا یک مپ ساختم که لینک دانلودشو اینجا نوشته + لینک عکس هاشو:
توی فایل rar. دوتا نسخه از مپو گذاشتم که هردوتا رو میتونین امتحان کنین
فقط فولدر cstrike رو توی محل نصب بازی کپی کنین
پیشنهاد میکنم با کانتر WaRzOnE این مپ رو تست کنین چون میتونین با bot ها این مپو پلی کنین.
ورژن 1.7 که گذاشتم مشکلات کمتری داره و کلا تکسچرهاش به هم میخورن.
خوب دیگه موفق باشین
امضای AmirrezASe7eN
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۲۲-۱۳۹۴ ۱۲:۱۰ صبح، توسط AmirrezASe7eN. دلیل ویرایش : )
۶-۲۲-۱۳۹۴ ۱۲:۰۹ صبح
کاربر نیمه فعال

کاربر سایت

دلنوشته من ?!?!Who am I
حالت من

ارسال: #4
سلام
بعد از 12 ساعت اومدم آموزشمو ادامه بدم D;
امیدوارم تا اینجای کار خوب فهمیده باشید
توی این پست آموزش میدم که چطور توی مپمون گان (اسلحه) قرار بدیم
یعنی روی زمین افتاده باشه بعد شما بتونید برداریدش
بریم سراغه آموزش

اول از همه یک توضیح درمورده پست قبل بدم
این Spawn که ما توسط Entity Tool تولید میکنیم دقیقا اندازه قد یک پلیره
تصویر زیر رو نگاه کنین

اگه اینو بالاتر از سطح زمین قرار بدین پلیرها از اون بالا میفتن پایین D;
و کلا قد یک پلیر توی بازی همینقدره (به اندازه همین مکعب سبز).

خوب برای اینکه توی مپمون گان بذاریم باید بازم از Entity Tool (با آیکـــون İmage ) استفاده کنیم. روی آیکـونش کلیک میکنیم و در قسمتی که میخوایم گان رو قرار بدیم کلیک میکنیم. با گرفتن دکمه ALT میتونید دقیق تر اونو قرار بدید.

خوب حالا با استفاده از کلیدهای ترکیبی ALT + Enter تنظیمات این Entity رو باز میکنیم تا بهش خصوصیت بدیم.
حالا برای اینکه به برنامه بفهمونیم که ما میخوایم یک گان رو قرار بدیم باید توی قسمت Class گزینه armoury_entity رو انتخاب کنیم. حالا قسمت باحالش میرسه. توی قسمت Attributes سه تا گزینه داریم که فقط با دوتاشون کار داریم. گزینه دوم و سوم.

با استفاده از گزینه دوم که Item نام داره میتونید معلوم کنید که چه گانی رو میخواید اونجا قرار بدید. اگه اسمای گان هارو بلد نبودین تو گوگل اسمشونو بزنین عکسشون میاد D; من همینکارو میکردم وقتی اولین مپو میساختم =))

با استفاده از گزینه سوم که Count نام داره میتونید تعداد گان رو معلوم کنید. مثلا اگه M4 رو 2 تا قرار بدید 2 نفر میتونن اون گان رو بردارن و بعد گانش تموم میشه. کلا اگه میخواید گان که رو زمینه هیچ وقت تموم نشه بذاریدش رو 999.
(امیدوارم خوب توضیح داده باشم)
مثلا توی عکس زیر این مقدار رو روی 1 قرار دادم پس وقتی یک نفر اونو برداشت دیگه تموم میشه کسی دیگه نمیتونه بردارش

به همین راحتی. حالا دکمه ضربدر این پنجره رو بزنین تا سیو بشه.
حالا Entity مورد نظرمون به اندازه یک گان کوچیک میشه:

و حالا یک سوال خیلی ساده ولی مهم به فکرتون میرسه..

چطوری مپی که ساختیم رو سیو کنیم؟

همونطور که قبلا گفتم ما برای اجرای مپمون توی کانتر به فایل bsp. نیاز داریم. اینجا بهتون یاد میدیم که چطور مپ رو به صورت bsp. سیو کنید.

خوب اول از منوی Tools روی گزینه Options کلیک کنید (پایین ترین گزینه هست). حالا برید توی تب Programs و ببینید که توی قسمت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
... چه مسیری رو انتخاب کردید. این مسیریه که فایل bsp. در اونجا سیو خواهد شد. مثلا من گذاشتمش توی Valve Hammer Editor/TERMINATE. 
خوب مسیرو یاد گرفتیم

حالا از منوی file گزینه Run رو انتخاب کنین.

یک پنجره جدید باز میشه. روی گزینه Normal کلیک میکنیم چون به تنظیمات پیچیده نیاز نداریم.

حالا هم اوکی میکنیم

حالا مپمون ساخته میشه. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حالا برید توی محل مشخص شده و فقط فایل bsp. رو در این آدرس کپی کنید:
mahale nasb counter/cstrike/maps

مثل عکس زیر:

حالا برید توی کانتر (وارزون رو پیشنهاد میکنم) و مپتون رو از قسمت Create Server انتخاب کنید و Start رو بزنید.
Enjoy ;D

اینم از این
شاید چن روز دیگه (شایدم چن ساعت دیگه؟!) باز آموزشو ادامه بدم
بازم میگم انشالا یک روزی واسه مپای بچه های پارس استرایک rtv بدیم!
خوب دیگه موفق باشید

این قسمتو از پست قبلی کپی میکنم:

قبلا یک مپ ساختم که لینک دانلودشو اینجا نوشته + لینک عکس هاشو:
توی فایل rar. دوتا نسخه از مپو گذاشتم که هردوتا رو میتونین امتحان کنین
فقط فولدر cstrike رو توی محل نصب بازی کپی کنین
پیشنهاد میکنم با کانتر WaRzOnE این مپ رو تست کنین چون میتونین با bot ها این مپو پلی کنین.
ورژن 1.7 مپم که گذاشتم مشکلات کمتری داره و کلا تکسچرهاش به هم میخورن.
خوب دیگه موفق باشین
امضای AmirrezASe7eN
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۲۶-۱۳۹۴ ۰۱:۵۱ عصر، توسط AmirrezASe7eN. دلیل ویرایش : )
۶-۲۲-۱۳۹۴ ۰۱:۰۱ عصر
ادمین سابق سرور

**
ادمین سابق سرور

اعتبار: 14
دلنوشته من منتظريم!
حالت من

ارسال: #5
دوستان محترم لطفا سوال هاي خود را در پيام خصوصي بپرسيد تا فقط آموزش باشه 
از مديريت محترم درخواست حذف پست هايي كه در آن ها سوال و ... (به جز آموزش) هست را دارم
امضای SBSobhan
Bye CS 1.6
Hi CSGO
Https://steamcommunity.com/id/officialcontrast
۶-۲۵-۱۳۹۴ ۰۸:۳۴ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
کاربر نیمه فعال

کاربر سایت

دلنوشته من ?!?!Who am I
حالت من

ارسال: #6
سلام
خوب توی این آموزش یاد میگیریم که چجوری توی مپمون نردبون قرار بدیم
..چیزه دیگه ای نمیگم بریم آموزشو ببینیم..

خوب ما باید جایی که ما میخوایم نردبون باشه یک شیء درست کنیم که سعی کنین خیلی نازک باشه.

حالا اولین چیزی که نیاز داریم Texture نردبونه، چون چیزی که میخواید ازش برید بالا شکله نردبون باشه دیگه ن؟ پس از منوی Tools گزینه Options رو انتخاب میکنیم و بعد میریم به تب Textures. واسه اضافه کردن فایل wad. (فایل تکسچر) باید روی دکمه Add WAD کلیک کنید.
چون تکسچر نردبون داخل فایل cstrike.wad گنجانده شده پس ما باید همین فایلو اضافه کنیم از این آدرس:
mahale nasb counter/cstrike/cstrike.wad

خوب انتخاب کردیم. حالا باید تکسچر نردبون رو از بین تکسچرهای دیگه پیدا کنیم. نردبون باید شکل نردبون باشه دیگه؟

اسم تکسچرشم CSTRIKE_LE6LAD هست که میتونید این اسم رو توی قسمت F'"ilter در پایین همین پنجره وارد کنید و واستون میاد.

خوب حالا با دابل کلیک انتخابش میکنیم.

برای اینکه این تکسچر رو روی اون آیتم اعمال کنیم باید از Apply current Texture ( با این آیکـــون: İmage  ) استفاده کنیم. پس روی آیتممون کلیک میکنیم و بعد روی این ابزار کلیک میکنیم و بعد تکسچر اعمال میشه. همیشه درهمه موقعیت ها میتونید از این ابزار استفاده کنید.

اینم از این. حالا این واقعا شکل و شمایل یک نردبونو داره. ولی اگه برین سمتش نمیتونین ازش برین بالا! چرا؟ چون ما به این Hammer نفهموندیم که این قراره نردبون باشه (چقد Hammer احمـقه هیچی نمیفهمه پوزخند) !!

واسه اینکار باید روی نردبون کلیک کنیم تا انتخابش کنیم. حالا روش کلیک راست میکنیم و گزینه Tie to Entity رو انتخاب میکنیم تا به این آیتم یک خاصیت بدیم (الان خاصیت نردبون بودن رو میخوایم اضافه کنیم). 

بعدا اگه خواستین این تنظیمات رو ویرایش کنین میتونین از کلیدهای ترکیبی ALT + Enter استفاده کنین.

حالا func_ladder رو انتخاب میکنیم که بهش قابلیت نردبون بودنو بدیم.
خوب فایل fgd که ما داریم متاسفانه یک مشکلی داره و مشکلش اینه که نمیشه واسه نردبون حالت invisible (غیب بودن) رو روی no قرار داد! یعنی نردبون حتما باید غیب باشه! ولی عیب نداره ما مشکلشو حل میکنیم.

خب پس واسه اینکه این مشکل رو دور بزنیم باید دوتا نردبون درست کنیم، یکی با قابلیت نردبون بودن که غیبی هست و یکی که اون قابلیت رو نداره ولی غیبی نیست و دیده میشه. پس دوتا نردبون درست میکنیم و اونی که غیب هست رو روی اون یکی قرار میدیم:

دقت کنید که هردوتا نردبون رو باید روی هم قرار بدین و بینشون فاصله نذارید.
خوب نردبون آمادست!
bazam Enjoy ;D

اینم از این
اگه باز سوالی داشتید پیام خصوصی کنید یا توی
سوالتونو مطرح کنید.

خوب دیگه
موفق باشین
امضای AmirrezASe7eN
۶-۲۶-۱۳۹۴ ۰۲:۵۹ عصر
کاربر نیمه فعال

کاربر سایت

دلنوشته من ?!?!Who am I
حالت من

ارسال: #7
سلام
تسلیت میگم به خاطر ایام محرم
بعد از یک ماه اومدم یک آموزشه دیگه رو بذارم
متاسفانه استقبال خیلی خیلی کمه و آدم یکم دلسرد میشه
ولی خوب امیدوارم کمکتون کنه این آموزش
توی این آموزش فیلم میذارم چون تصویری آموزش دادنش یکم سخته

توی این آموزش یاد میگیریم که چطور یک استوانه توی Hammer درست کنیم
توضیحات فیلم انگلیسی هست ولی از کلمات ساده توش استفاده شده

خوب امیدوارم این تو مپ سازی کمکتون کنه
و امیدوارم استقبال بشه
اگه سوال داشتید:
پ.خ کنید یا:

اگه مپ ساختین حتما توی این تاپیک بذارین همه استفاده کنن:

واقعا خوشحال میشم اگه مپ هاتونو توی این تاپیک ببینم Shiervani (18)

موفق باشین
امضای AmirrezASe7eN
۷-۲۹-۱۳۹۴ ۰۹:۳۳ عصر
کاربر جدید

کاربر سایت

اعتبار: 0
دلنوشته من
حالت من

ارسال: #8
سلامJhsdhuewy (229).
ببخشید من یه چند تا مپ درست کردم ولی هر وقت میرم بازی رو شروع کنم bot ها فقط میپرند و به دنبال دشمن نمیرند که بکشند و یا گروگان رو نجات نمیدند یا از رو زینه ها بالا نمیرند یعنی اصلا کاری نمیکنند میشه کمکم کنید که چی کار کنم؟ها؟!
۱۲-۲۹-۱۳۹۴ ۱۰:۵۱ صبح
کاربر جدید

کاربر سایت

اعتبار: 0
دلنوشته من
حالت من

ارسال: #9
و همچنین میشه بگید که چجوری میشه که مپ هایی رو که شرکت ساخته یا دیگر بازیکنان ساخته اند رو میشه با valve hammer ویرایش کرد؟
۱۲-۲۹-۱۳۹۴ ۰۶:۳۹ عصر
کاربر نیمه فعال

کاربر سایت

دلنوشته من ?!?!Who am I
حالت من

ارسال: #10
(۱۲-۲۹-۱۳۹۴ ۱۰:۵۱ صبح)sohrabkarimi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامJhsdhuewy (229).
ببخشید من یه چند تا مپ درست کردم ولی هر وقت میرم بازی رو شروع کنم bot ها فقط میپرند و به دنبال دشمن نمیرند که بکشند و یا گروگان رو نجات نمیدند یا از رو زینه ها بالا نمیرند یعنی اصلا کاری نمیکنند میشه کمکم کنید که چی کار کنم؟ها؟!
(۱۲-۲۹-۱۳۹۴ ۱۰:۵۱ صبح)undefined نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
sohrabkarimi

سلامJhsdhuewy (229).

دوسته عزیز لازم نبود اول تاپیک بزنید و سوالتونو بپرسید و بعد توی تاپیک آموزشی دوباره اسپم کنید
سوالات مپ سازیتون رو اینجا بپرسید
http://forum.pars-strike.ir/...=3

امضای AmirrezASe7eN
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۳-۱۳۹۵ ۱۰:۲۱ عصر، توسط AmirrezASe7eN. دلیل ویرایش : )
۱-۲-۱۳۹۵ ۰۱:۲۹ صبح
ارسال پاسخ  ارسال موضوع